Un tânăr de 28 de ani, omorât în bătaie într-un apartament de la Buiucani: Poliția a reținut un suspect

 Un tânăr de 28 de ani, omorât în bătaie într-un apartament de la Buiucani: Poliția a reținut un suspect
0Shares

Un tânăr de 28 de ani și-a pierdut viața, după ce ar fi fost bătut de un bărbat de 40 de ani, într-un apartament de la Buiucani. Suspectul a fost reținut, scrie UNIMEDIA.

„Poliția capitalei investighează circumstanțele unui caz de omor înregistrat în seara zilei de 27 noiembrie , în jurul orei 19:00, pe teritoriul sectorului Buiucani.

Un bărbat în vârstă de 28 de ani a fost găsit fără semne de viață într-un apartament, prezentând multiple leziuni corporale provocate cu un obiect dur.

Pe caz a fost inițiat un dosar penal pentru omor, iar un bărbat de 40 de ani, bănuit de comiterea infracțiunii, a fost reținut pentru 72 de ore de către polițiștii Inspectoratului de Poliție Buiucani.

Investigațiile continuă în vederea stabilirii tuturor circumstanțelor”, a declarat pentru UNIMEDIA ofițera de presă a Direcției de Poliția Chișinău, Svetlana Scripnic.

0Shares

Aura Culeac

https://shok.md