Două persoane au avut nevoie de îngrijiri medicale după incendiul de pe str. Melestiu: A fost creat Statul Major pentru gestionarea situației

 Două persoane au avut nevoie de îngrijiri medicale după incendiul de pe str. Melestiu: A fost creat Statul Major pentru gestionarea situației
0Shares

Două persoane au avut nevoie de îngrijiri medicale după incendiul care a izbucnit astăzi, 22 iunie, pe strada Melestiu din capitală. Potrivit Inspectoratului General pentru Situații de Urgență (IGSU), la fața locului a fost creat Statul Major pentru gestionarea situației, scrie UNIMEDIA.

Totodată, numărul de efectiv a fost suplinit. În prezent, pentru localizarea și lichidarea arderii intervin 19 autospeciale și 76 de angajați ai IGSU.

0Shares

Aura Culeac

https://shok.md