FOTO// Margot Robbie, senzațională într-o rochie Versace, la premiera noului său film

Margot Robbie a îmbrăcat o rochie senzațională pe covorul roșu, la premiera filmului său, Babylon, care a avut loc la data de 16 ianuarie 2023 chiar în țara ei natală, la Sydney, Australia. Actrița a ales un albastru deschis, cu o fantă înaltă pe coapsă și a amețit publicul cu picioarele sale.
Acest design împreună cu tivul rochiei, cu o dantelă roșie, i-au pus în evidență picioarele. Actrița a decis să încalțe sandale cu toc, de aceeași culoare.
Dacă la alte ceremonii, vedeta purta ținute de la Chanel, Bottega, Veneta, Valentino și Galvan, acum ea își uimește fanii cu o rochie semnată Versace. Vedeta și-a asortat look-ul atrăgător și cu o verighetă cu diamante.
Alături de alte staruri, precum Diego Calva, Phoebe Tonkin și Samara Weaving, Robbie a reușit să creeze o atmosferă călduroasă, acordând mult timp pentru a-și saluta fanii cu pentru selfi și autografe. Ea s-a întors în țara ei natală, după un turneu de promovare a noului film Babylon.
„Când am primit scenariul pentru Babylon, am simțit că trebuie să o fac. Nu m-am simțit niciodată așa atunci când am primit un scenariu. Când m-am întâlnit cu directorul i-am spus că trebuie să interpretez acest persoaj, el este al meu.
A juca o fată nebună nu este dificil pentru mine. Pe atunci, în anii 1920, în LaRoy era mai multă cocaină decât astăzi. Cei de 20 de ani deveneau milionari, nu existau reguli. Nellie este în centrul acelei lumi și nici nu poartă multe haine. Unul dintre costumele principale pe care le port în film este salopeta fără sutien și fără top”, a povestit, emoționată, actrița.
Margot Robbie este o actriță și producătoare din Australia. A primit mai multe premii, inclusiv nominalizări la două premii Oscar, patru premii Globul de Aur și cinci premii de film ale Academiei Britanice.