(video) A venit la o femeie acasă „pentru servicii sexuale”, dar a fost amenințat și jefuit de iubitul ei: Cuplul, reținut de polițiști

Un bărbat de 29 și o femeie de 25 de ani, originari din Ștefan Vodă și Ialoveni, au fost reținuți de oamenii legii pentru 72 de ore, fiind bănuiți de comiterea unei tâlhării în sectorul Botanica al capitalei. Potrivit polițiștilor, un bărbat de 41 ani, după o înțelegere prealabilă cu bănuita de a-i presta servicii sexuale ar fi venit în apartamentul în care locuia aceasta, iar ulterior a apărut și concubinul femeii, care l-a amenințat cu un obiect ascuțit și l-a lăsat fără mii de lei, scrie UNIMEDIA.info.md.
„Bărbatul nu este la prima abatere de la lege, anterior fiind judecat pentru tâlhărie și jaf.
Conform legislației în vigoare, pentru fapta comisă bănuiții riscă închisoare de la 8 la 10 ani.
Proiectul de lege pentru modificarea unor acte normative (Legea nr.192/1998 privind Comisia Națională a Pieței Financiare – art.4, 6, 8, ș.a.; Legea nr. 105/2003 privind protecția consumatorilor – art.28, 28`1; ș.a.).
Proiectul de lege pentru modificarea unor acte normative ce vizează politica bugetar-fiscală”, se arată în comunicatul emis de reprezentanții IGP.