(video) Meciul de foc dintre Sheriff Tiraspol și Manchester United s-a încheiat: Campioana Moldovei, învinsă cu 2:0

0Shares

Sheriff Tiraspol a fost învinsă, în această seară, de echipa Manchester United, pe stadionul Zimbru din Chișinău, într-un meci din cadrul grupelor UEFA Europa League, scrie SHOK.md, cu referire la UNIMEDIA.

(update 21:35) Sheriff Tiraspol a fost învinsă cu 0:2 de Manchester United, pe Stadionul Zimbru din Chişinău.

(update 20:50) Fotbaliștii celor 2 echipe au revenit pe teren, în cea de a doua repriză.

(update 20:30) Prima repriză s-a finalizat. Sheriff Tiraspol și Manchester United, 0:2. Jucătorii vor reveni pe teren peste 15 minute.

(update 20:24) Al doilea gol din prima repriză, în meciul dintre Sheriff Tiraspol și Manchester United. Golul a fost marcat în poarta campioanei Moldovei din penalty, de Cristiano Renaldo.

(update 20:00) Primul gol în meciul dintre Sheriff Tiraspol și Manchester United, 0:1 pentru campioana Sheriff, a fost marcat în acest moment, de Jadone Sancho.

Campioana Sheriff joacă, în această seară, cel de-al doilea meci din grupa E a Ligii Europei. Tiraspolenii se duelează cu celebrul club Manchester United, Anglia. Partida are loc pe stadionul Zimbru din Chișinău.

Arbitru: Paweł RACZKOWSKI
Asistenți: Radosław SIEJKA și Adam KUPSIK
Al 4-lea oficial: Tomasz MUSIAL
Arbitrul asistent video: Pawel MALEC (toți, Polonia)

Sheriff: 35.Maksym KOVAL, 2.Patrick KPOZO, 6.Stjepan RADELJIC (c), 7.Abou OUATTARA, 8.Mouhamed DIOP, 10.Cedric BADOLO, 15.Gaby KIKI, 18.Moussa KYABOU, 20.Armel ZOHOURI, 61.Ibrahim Akanbi RASHEED, 80.Iyayi ATIEMWEN
Rezerve: 1.Dumitru CELEADNIC, 33.Serghei PAȘCENCO, 4.Heron CRESPO DA SILVA, 11.Felipe VIZEU, 12.Abdoul MOUMOUNI, 17.Salifu MUDASIRU, 28.PERNAMBUCO, 42.Renan GUEDES
Antrenor: Stjepan TOMAS

Manchester United: 1.David DE GEA, 6.Lisandro MARTINER, 7.Cristiano RONALDO, 8.Fernandes BRUNO FERNANDES (c), 12.MALACICA, 14.Christian ERIKSEN, 19.Raphael VARANE, 20.Diogo DOLOT, 21.ANTONY, 25.Jadone SANCHO, 39.Scott MC TOMINAY
Rezerve: 22.Tom HEATON, 50.Ratek VITEK, 2.Victor LINDELOF, 5.Harry MAGUIRE, 17.FRED, 18.CASEMIRO, 23.Luke SHAW, 36.Anthony ELANGA, 49.GARNACHO, 55.IQBAL, 56.MCNEIL