(VIDEO) Pavel Stratan, „oprit și testat la Drager” de polițiști, în PMAN, apoi lăsat fără numere de înmatriculare: „BEU 0”

 (VIDEO) Pavel Stratan, „oprit și testat la Drager” de polițiști, în PMAN, apoi lăsat fără numere de înmatriculare: „BEU 0”
0Shares

În preajma sărbătorilor pascale, când tot mai mulți oameni pornesc la drum pentru a-și vizita familia și prietenii, autoritățile trag un semnal de alarmă privind siguranța rutieră. Astfel, Poliția Națională, în parteneriat cu Agenția Servicii Publice și interpretul Pavel Stratan, au lansat campania „BEU 0”, care are scopul de a descuraja conducerea în stare de ebrietate, scrie UNIMEDIA.

Potrivit datelor prezentate de oamenii legii, de la începutul anului au fost înregistrate 17 accidente rutiere cauzate de șoferi aflați sub influența alcoolului. În același timp, 1.333 de conducători auto au fost opriți la timp de polițiști, înainte de a provoca tragedii.

„Mesajul campaniei este clar: La volan există o regulă – #BEU_0.

Ține minte! Un drum condus sub influența alcoolului se poate termina în sirene și lacrimi”, notează Poliția Națională”, notează IGP.

0Shares

Aura Culeac

https://shok.md