(VIDEO) Primele declarații ale șoferului, acuzat că i-a accidentat mortal pe cei doi polițiști, la Grigorăuca
Șoferul în vârstă de 51 de ani și-a recunoscut vina în cazul accidentului produs în apropierea localității Grigorăuca, raionul Sîngerei, în urma căruia și-au pierdut viața doi ofițeri de patrulare, pe 23 iunie. Cu toate acestea, bărbatul a refuzat să ofere declarații pentru presă, scrie UNIMEDIA.
„Nu dau comentarii”, a spus bărbatul la ieșirea din sala de judecată.