Alătură-te Festivalului Lupilor în cel mai pitoresc loc din Moldova: Iată programul tuturor evenimentelor

 Alătură-te Festivalului Lupilor în cel mai pitoresc loc din Moldova: Iată programul tuturor evenimentelor

Cea de-a doua ediție a Festivalului Lupilor vine cu mai multe activități, emoții,  cultură, o multitudine de interpreți și multă distracție. Festivalul se va desfășura în perioada 12-14 august, în cel mai pitoresc loc din Moldova. Vezi mai jos care este programul tuturor evenimentelor.

12 August 2022

18:00 – 00:00 Cazarea în zona camping
18:00 Deschiderea porților
Degustarea bucatelor, descoperirea legendelor, plimbări prin Pădurea Strămoșilor
Lansarea festivalului la apus
Dj Mix (Dj Markus Lawyer, fuziune cu voci și instrumente din folclor)
Dansul Nimfelor la rug

13 August 2022

9:00 – 22:00 Cazarea în zona camping
10:00 Deschiderea porților
Degustarea bucatelor și vinului, masterclass-uri culinare;
Ateliere de meșteșugărit; masterclass-uri de olărit și de pictură; expoziții și târg de artizanat;
Prestații teatrale; Quest-uri prin pădure; Meditații și yoga sub cerul liber;
Bibliotecă mobilă; Povestirea legendelor și poveștilor; Ateliere de confecționat dream catcher;
Masterclass-uri de pictură pe nisip și pe apă (tehnica Ebru); Face painting și tatuaje
Zona de distracții cu leagăne și spațiu de joacă pentru copii;
Plimbări cu bicicleta și ATV-uri;
Dansul Sânzienelor și al Nimfelor Dace;
Lupte cu gladiatori și Bătăliile Dacilor;
Recital de balade și muzică acustică la scena mică;
Prestația Lupilor lui Calancea, Surorile Osoianu, GUZ, Ansamblul Plăieșii, ADDA, Ansamblul
Ștefan Vodă, Frate Gheorghe;
Transformarea Lupilor la rug;
Cântece de leagăn și Teatrul Umbrelor în camping.

14 August 2022

11:00 Deschiderea porților
Degustarea bucatelor și vinului, masterclass-uri culinare;
Ateliere de meșteșugărit; masterclass-uri de olărit și de pictură; expoziții și târg de artizanat;
Prestații teatrale; Quest-uri prin pădure;
Bibliotecă mobilă; Povestirea legendelor și poveștilor; Ateliere de ceramică; Masterclass-uri de
împletire a coronițelor; Face painting și tatuaje
Zona de distracții cu leagăne și spațiu de joacă pentru copii;
Plimbări cu bicicleta și ATV-uri; Tir cu arcul;
Recital de balade și muzică acustică la scena mică;
Dansul Sânzienelor și al Nimfelor Dace;
Bătăliile Dacilor;
Satoshi
Guz & Kapushon
Paraziții
Dj Markus Lawyer
Organizatori: Media Show Grup și Alex Calancea
Sub egida: Ministerul Culturii al Republicii Moldova
Partener Media General: TV8
Parteneri Media: realitatea.md, rlive.tv, Diez, Unica.md, Ea.md, Shok.md, Рупор, Fest.md,
ZUGO.
Parteneri Radio: Aquarelle și Radio ZUM

Citește și