EURO 2020 | Italia și Anglia, în finală. Programul complet şi rezultatele turneului final

 EURO 2020 | Italia și Anglia, în finală. Programul complet şi rezultatele turneului final

Turneul final al EURO 2020, care este găzduit de 11 oraşe de pe continent, printre care şi Bucureşti, a început pe 11 iunie 2021 şi se va încheia pe 11 iulie 2021. Meciul de deschidere a fost cel dintre Italia şi Turcia, scor 0-3, disputat la 11 iunie, pe Stadio Olimpico din Roma. Finala va avea loc la Londra, pe Wembley, relatează SHOK.md, cu referire la UNIMEDIA.

EURO 2020 | Finala

Duminică 11 iulie

  • Italia – Anglia (22:00, Londra)

EURO 2020 | Semifinale

Marţi 6 iulie

Miercuri 7 iulie

EURO 2020 | Sferturi de finală

Vineri 2 iulie

Sâmbătă 3 iulie

  • sfert 3: Cehia – Danemarca 1-2
  • sfert 4: Ucraina – Anglia 0-4

EURO 2020 | Optimi de finală

Sâmbătă 26 iunie

  • Țara Galilor – Danemarca 0-4
  • Italia – Austria 2-1

Duminică 27 iunie

  • Olanda – Cehia 0-2
  • Belgia – Portugalia 1-0

Luni 28 iunie

Marţi 29 iunie

Grupele EURO 2020

  • Grupa A (Roma şi Baku): Turcia, Italia, Ţara Galilor, Elveţia
  • Grupa B (Copenhaga şi Sankt Petersburg): Danemarca, Finlanda, Belgia, Rusia
  • Grupa C (Amsterdam şi Bucureşti): Olanda, Ucraina, Austria, Macedonia de Nord
  • Grupa D (Londra şi Glasgow): Anglia, Croaţia, Scoţia, Cehia
  • Grupa E (Sevilla şi Sankt Petersburg): Spania, Suedia, Polonia, Slovacia
  • Grupa F (Munchen şi Budapesta): Ungaria, Portugalia, Franţa, Germania

EURO 2020 | Programul meciurilor

EURO 2020 | Meciurile din grupe

Vineri 11 iunie

  • Turcia – Italia 0-3 (Grupa A)

Sâmbătă 12 iunie

  • Ţara Galilor – Elveţia 1-1 (Grupa A)
  • Danemarca – Finlanda 0-1 (Grupa B)
  • Belgia – Rusia 3-0 (Grupa B)

Duminică 13 iunie

  • Anglia – Croaţia 1-0 (Grupa D)
  • Austria – Macedonia de Nord 3-1 (Grupa C)
  • Olanda – Ucraina 3-2 (Grupa C)

Luni 14 iunie

  • Scoţia – Cehia 0-2 (Grupa D)
  • Polonia – Slovacia 1-2 (Grupa E)
  • Spania – Suedia 0-0 (Grupa E)

Marţi 15 iunie

  • Ungaria – Portugalia 0-3 (Grupa F)
  • Franţa – Germania 1-0 (Grupa F)

Miercuri 16 iunie

  • Finlanda – Rusia 0-1 (Grupa B)
  • Turcia – Ţara Galilor 0-2 (Grupa A)
  • Italia – Elveţia 3-0 (Grupa A)

Joi 17 iunie

  • Ucraina – Macedonia de Nord 2-1 (Grupa C)
  • Danemarca – Belgia 2-1 (Grupa B)
  • Olanda – Austria 2-0 (Grupa C)

Vineri 18 iunie

  • Suedia – Slovacia 1-0 (Grupa E)
  • Croaţia – Cehia 1-1 (Grupa D)
  • Anglia – Scoţia 0-0 (Grupa D)

Sâmbătă 19 iunie

  • Ungaria – Franţa 1-1 (Grupa F)
  • Portugalia – Germania 2-4 (Grupa F)
  • Spania – Polonia 1-1 (Grupa E)

Duminică 20 iunie

  • Italia – Ţara Galilor 1-0 (Grupa A)
  • Elveţia – Turcia 3-1 (Grupa A)

Luni 21 iunie

  • Macedonia de Nord – Olanda 0-3 (Grupa C)
  • Ucraina – Austria 0-1 (Grupa C)
  • Rusia – Danemarca 1-4 (Grupa B)
  • Finlanda – Belgia 0-2 (Grupa B)

Marţi 22 iunie

  • Cehia – Anglia 0-1 (Grupa D)
  • Croaţia – Scoţia 3-1 (Grupa D)

Miercuri 23 iunie

  • Slovacia – Spania 0-5 (Grupa E)
  • Suedia – Polonia 3-2 (Grupa E)

  • Germania – Ungaria 2-2 (Grupa F)
  • Portugalia – Franţa 2-2 (Grupa F)

 

 

Verdis Sorina

https://shok.md/

Citește și