Un mascat „Fulger” a obținut Cupa Mondială la kickboxing la turneul „Maxfight” din Bulgaria

0Shares

Mascatul din cadrul Brigăzii de poliție cu destinație specială „Fulger” a IGP, Zaplitnîi Maxim, a cucerit locul I, obținând „Cupa Mondială” la categoria 86 kg, în cadrul Turneului „Maxfight” (la kickboxing), desfăşurat în oraşul Sofia din Bulgaria.

„Colegul nostru, agentul superior Zaplitnîi Maxim, datorită perseverenței și voinței ferme a reușit să cucerească locul I, obținând „Cupa Mondială” la categoria 86 kg, în cadrul Turneului „Maxfight” (la kickboxing), desfăşurat în oraşul Sofia din Bulgaria.

La cei 27 de ani, polițistul are în palmaresul său victorii obținute la diferite competiții desfășurate la nivel național și internațional. Bravo, Maxim! Ești mândria noastră”, se arată în mesajul Poliției.