Vezi reacția moldovencei Doina Turcanu, după ce soțul ei a marcat al treilea gol în poarta Sheriff, la meciul de aseara cu Inter

0Shares

Moldoveanca Doina Turcanu, soția fotbalistului Stefan de Vrij a venit cu o reacție pe o rețea de socializare, după ce olandezul a marcat cel de-a treilea gol în poarta Sheriff Tiraspol, la meciul de aseara cu Inter Milano: „Esti nr.1, iubitul meu”, a menționat aceasta pe pagina ei de Instagram, scrie SHOK.md.

Stefan de Vrij și Doina Turcanu s-au cunoscut în toamna anului 2017, la Roma, unde fundașul juca pentru Lazio, iar din 2018 locuiesc împreună la Milano. De multe ori, tânăra este prezentă și pe „San Siro”, la meciurile lui Inter.

Moldoveanca este stabilită în Italia din anul 2005, unde activează ca designer de interior. Doina a fost model înainte să se cunoască cu Stefan de Vrij.  În 2010 a câștigat și un concurs de frumusețe în Italia, „Miss Trionfale”.

Campioana Moldovei a fost învinsă de Inter Milano cu 3-1 în etapa a 3-a a fazei grupelor UEFA Champions League. „Nerazzurrii” au deschis scorul în minutul 34 prin Edin Dzeko, dar tiraspolenii au egalat la unu în debutul reprizei a doua, când Sebastien Thill a înscris direct dintr-o lovitură liberă. În continuare formația italiană a mai înscris de două ori prin Arturo Vidal și Stefan De Vrij, obținând victorie. Chiar și așa, Sheriff rămâne pe primul loc în grupă, cu 6 puncte.

Pentru tiraspoleni urmează meciul de acasă cu Inter, pe 3 noiembrie.

Portarul echipei Sheriff Tiraspol, Giorgos Athanasiadis, a absentat astăzi de la meciul de la Milano. Antrenorul echipei, Iurii Vernidub, a precizat că acesta nu se simte bine și au decis să nu meargă la risc.

În primele doua etape din Champions League, Sheriff a obținut două victorii importante. Campioana Moldovei a învins echipele Șahtar Donețk și Real Madrid.